Boks

„Nie uderzałem w worek od walki ze Steve’em” Adamek wraca do treningów!

Tomasz Adamek polski bokser, były zawodowy mistrz świata organizacji International Boxing Federation (IBF) i International Boxing Organization Wraca do treningów.

Właśnie przyleciał mój trener Roger Bloodworth i zaraz idziemy na salę. Trzeba się ruszać. Poza tym, nie uderzałem w worek od walki ze Steve’em Cunninghamem w grudniu, więc czuję głód boksu. Spędziłem na sali całe życie, a tu taka przerwa. Była mi jednak potrzebna, bo wcześniej walczyłem bardzo często – mówi Adamek w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

 

Po raz ostatni Tomasz Adamek boksował 22 grudnia. Polak pokonał wtedy na punkty Steve’a Cunninghama, ale ten werdykt wywołał sporo kontrowersji. Po zakończonym pojedynku Michael Buffer błędnie ogłosił werdykt remisowy, by po chwili skorygować punktację pierwszego sędziego ze 115:115 na 115:113 dla Adamka Polak obronił wtedy drugi raz pas IBF North America.38 letni Adamek w zawodowym boksie stoczył 50 walk, 48 wygrał i 2 zakończyły się jego przegraną. Nazwisko rywala nie jest jesczę znanę ale chyba już teraz można powiedzieć, że nie będzie to zawodnik z naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *