Boks

Saleta kontra Gołota – Kilka spostrzeżeń i faktów

Już dziś, 23 lutego 2013 roku w Gdańskiej Ergo Arenie, odbędzie się gala pod szyldem „Polsat Boxing Night”. Jest to jedna z większych gal bokserskich, organizowanych ostatnio w Polsce.
Gwiazdami wieczoru będą: Przemysław Saleta, oraz Andrzej Gołota, którzy podejmą rękawice w walce wieczoru.

W końcu, po latach oczekiwań kibice będą mogli obejrzeć pojedynek Andrzeja Gołoty i Przemysława Salety. 
Walka, przez niektórych nazywana wielkim starciem, a przez innych „potyczką starszych Panów”, miała odbyć się w 2000 roku, niestety wystąpiły pewne komplikacje, więc kolejnym terminem był rok 2005, który także okazał się „klapą”. Teraz jest to już pewne, że dziś Ci utalentowani zawodnicy staną naprzeciw sobie w ringu. 
Przed walką wieczoru, będziemy mieli możliwość obejrzeć inne pojedynki, także z zawodnikami, na których warto zwrócić uwagę i zapamiętać ich nazwiska. Rozpiska prezentuje się następująco: 

Walka wieczoru:
Andrzej Gołota – Przemysław Saleta 10 rund, kategoria ciężka 

Walki zawodowe:
łukasz Rusiewcz – Izu Ugnoh, 6 rund, kategoria junior ciężka
Krzysztof Cieślak – Kamil łaszczyk 10 rund, kategoria lekka
Maciej Sulecki – Robert Åšwierzbiński 8 rund, kategoria średnia
Dariusz Sęk – Remigiusz Wóz 8 rund, kategoria półciężka
Paweł Głażewski – Bartłomiej Grafka 10 rund, kategoria półciężka
Artur Szpilka – Krzysztof Zimnoch 10 rund, kategoria ciężka 

Walki amatorskie:
Paweł Wierzbicki – Patryk Tolkaczewski, 3 rundy, waga ciężka
Tomasz Jabłoński – Adrian Plichta, 3 rundy, waga średnia

Wróćmy do pojedynku Andrzeja i Przemysława, oraz do spraw z tym związanych. 

Ważną informacją jest to, że zawodnicy dzisiejszej gali nie zostaną poddani testom antydopingowym. 
„Stawką żadnego z pojedynków nie są tytuły mistrzowskie, więc testy antydopingowe nie są wymagane. Organizatorzy, czyli federacja KSW nie zdecydowała się przeprowadzić testów, ostateczną decyzję w tej sprawie podjęto kilka dni temu” – powiedział w rozmowie z ringpolska.pl Krzysztof Kraśnicki, szef Polish Professional Boxing Department.

Tak naprawdę nie wiemy czego możemy spodziewać się w tym pojedynku. Czy będzie to zacięta walka ? Czy może tylko wyjście po wypłatę ? Dziś podczas ważenia obyło się bez agresji, wszystko przebiegło w dość miłej atmosferze. Zawodnicy po ważeniu (Przemek – 104,9kg, Andrzej – 110,1kg) stanęli twarzą w twarz. Po chwili Przemysław Saleta uśmiechnął się w stronę rywala, wyciągając rękę. Andrzej gołota zamiast uścisnąć rękę przybił potocznego żółwika. 

Po ważeniu, swój czas mieli redaktorzy. Andrzej Gołota zapytany co zobaczył w oczach Salety, odpowiedział z humorem „Nie patrzyłem w oko … co można w oku zobaczyć, poza tęczówką i źrenicą”. Powiedział także że jest zadowolony ze swoich przygotowań, oraz wagi. Padło także pytanie o pomysł na tą walkę – bez namysłu odpowiedział „wygrać”, potwierdził także swoje wcześniejsze słowa, które wypowiedział w studio podczas walki Szpilka – Mollo, „Saleta chce bólu, Saleta chce krwi, Saletę będzie bolało”.
Przemysław Saleta także miał swoje pięć minut – „Spodziewam się emocji i liczę na emocje. Spodziewam się że wygra lepszy, a tym lepszym tego wieczoru, będę ja. Przede wszystkim, mam nadzieję że to będzie taka walka, która sprawi radość mnie, Andrzejowi i kibicom.” – powiedział mistrz świata w kick-boxingu.

 

Myślę że nie ma co, pisać podsumowania. Wszystko zweryfikuje ring, dziś w nocy. 
Wszystkich zapraszamy na transmisję gali na naszej stronie – http://ringboks.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *