Boks

Kliczko kontra Janukowycz „Walka Stulecia”

Starszy z braci Kliczko – Witalij W boksie wygrał wszystko to co chciał. Razem z młodszym bratem Wladymirem zdominowali całą wagę ciężką. Teraz Witalija czeka „Walka Stulecia” Jednak ze sportem za dużo nie będzie miało to wspólnego…

Ukraiński bokser wagi ciężkiej, od 12 października 2008 roku mistrz świata organizacji WBC. W boksie osiągnął to co chciał. Teraz czeka go „Walka Stulecia” Władimir i Witalij postanowili zaangażować się w ukraińską politykę. Dwukrotnie kandydował na stanowisko mera Kijowa. Ich partia – Ukraiński Demokratyczny Alians na rzecz Reform (UDAR) – zdobyła mandaty w ostatnich wyborach samorządowych. W wyborach parlamentarnych 2012 roku, pod kierownictwem Witalija Kliczko UDAR (Cios) wprowadził do parlamentu 42 swoich przedstawicieli. Braciom Kliczko marzy się demokratyczne i praworządne państwo jednak ta walka dla nich może się okazać trudniejsza niż pojedynki toczone na ringach bokserskich. Cele Ich partii jest pozbawienie władzy Wiktora Janukowycza i wygranie wyborów na Ukrainie w 2015 roku.

W poniedziałek (29.04) o godzinie 23:45 na TVP 2 będzie można zobaczyć program Walka Stulecia Kliczko kontra Janukowycz”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *