Boks

Przemysław Saleta – szybki rzut oka

Szybki rzut oka na walkę Przemysława Salety i Andrzeja Gołoty.

Jako że zakończyła się przed chwilą walka Przemysława Salety z Andrzejem Gołotą, chciałbym krótko podsumować to wydarzenie. 

Byłem nastawiony do tej walki negatywnie, sądząc że Ci panowie nie mogą już nic ciekawego pokazać, jedynie stracić w oczach moich i pozostałych kibiców. Na szczęście się myliłem. Od pierwszego gongu, zawodnicy narzucili sobie szybkie tempo, chwilami zastanawiałem się czy oglądam wagę ciężką, czy może piórkową. Jedno było pewne, nie wyszli do ringu po wypłatę. 
Przemysław Saleta pokazał że jest zawodnikiem, który nie stracił na swojej wartości przez tyle lat. Mimo że ostatnio był stawiany niżej, przez walki z Najmanem, uważam że zasługuje na szacunek i uznanie.
Andrzej Gołota zaprezentował się także bardzo dobrze. Nie stwierdził czy kończy karierę czy może go jeszcze zobaczymy. W moim odczuciu, powinien już odejść na emeryturę i zostać zapamiętany z dawnych walk (oczywiście nie ujmując Panu Andrzejowi, który pokazał klasę oraz serce do walki.)

Większe podsumowanie całego wydarzenia już jutro, tym czasem zachęcam do dzielenia się swoimi odczuciami w komentarzach. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *