Boks

Floyd Mayweather wygrywa na punkty z Robertem Guerrero

Floyd Mayweather Junior obronił pas federacji WBC w wadze półśredniej pokonując na punkty Roberta Guerrero. Mayweather wygrał jednogłośnie: wszyscy sędziowie dali wynik 117:111. Amerykanin przyznał że miał znokautować rywala, podczas walki jednak doznał kontuzji ręki. Dlatego musiał wytrzymać do samego końca.

Od samego początku doszło do ciekawego starcia, jednak nie chodzi ty samych zawodników a ich trenerów. Trenerami obu panów są ich ojcowie. Doszło tam do słownego starcia narożników.

Walka trwała pełne 12 rund dlatego o werdykcie zadecydowała decyzja sędziowska, która punktując jednogłośnie 3x 117-111 wskazali zwycięstwo Floyda Mayweathera Jr. Był to dla niego 44 pojedynek w karierze. Amerykański mistrz nie przegrał w tym czasie ani razu. – Zdejmuję przed nim czapkę. „Wygrałem defensywą. Szukałem nokautu, ale uszkodziłem prawą rękę” – mówił po walce obrońca tytułu. ” Powiedział Mayweather Co ciekawe kibicom nie podobała się postawa mistrza, publiczność wygwizdywała Mayweathera Jr. Pewnie dlatego, że zmagał się z kontuzją.

Dla Floyda Mayweathera Jr. nie jest to najprawdopodobniej ostatni pojedynek. Za potencjalnych przyszłych rywali wymienia się między innymi: Canelo Alvarez, Danny Garcia czy Amir Khan.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *