Boks

Jackiewicz zawalczy o pas EBU z Bundu

Mateusz Borek, dziennikarz Polsatu Sport za pośrednictwem Twittera potwierdził informacje o walce Rafała Jackiewicza z Leonardem Bundu o pas mistrza Europy.

Polski bokser walkę z włochem Leonardem Bundu stoczy 6 kwietnia na gali w Rzymie(Włochy), czyli w rodzimym kraju Bundu. 

\r\n

 

\r\n

Leonard Bundu to 38-letni włoski bokser, który w swej karierze zawodowej stoczył 30 walk, z czego wygrał 28, a 2 zremisował. 

\r\n

Polski pięściarz, 35-letni Rafał Jackiewicz legitymuje się rekordem 42-10-2. Warto przypomnieć, że Jackiewicz był już w posiadaniu pasa mistrza Europy(EBU), który zwakował w 2010 roku decydując się na walkę o tytuł mistrza świata federacji IBF. Ostatnią walkę stoczył z z Rickiem Goddingnkingu.’, ‚

Walka Tomasza Adamka z Kubratem Pulevem miała być ostatecznym eliminatorem federacji IBF i wygrany zawodnik miał być jednym z dwóch pretendentów do walki z Władimirem Kliczko. Jednak jak informowaliśmy wczoraj Adamek odrzucił propozycje walki z Pulevem gdyż nie opłaca mu się finansowo i otrzymał lepszą propozycje od telewizji Polsat.

\r\n

 

\r\n

Dziś Góral spada w rankingu o 9 pozycji i zajmuje 11 miejsce w rankingu, tuż przed Stevem Cunnighamem, którego pokonał w grudniu 2012 roku. Miejsce Tomasza Adamka zajmie Bryant Jennings.

\r\n

 

\r\n

Co ciekawe Adamek wypowiadał się że otrzymał lepszą propozycję walki w Polsce, jednak w rozmowie z „Super Expressem” szef sportu w telewizji Polsat Marian Kmita zdradził, że jego stacja nie składała Adamkowi żadnych propozycji. O ofertach dla pięściarza z Gilowic nie słyszał także związany z telewizjami nSport oraz Canal+ Krzysztof Zbarski.

\r\n

 

\r\n

Z kim zawalczy Tomasz Adamek? Prawdopodobnie dowiemy się w ciągu najbliższych kilku dni.

\r\n

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *