Boks

Kolejne propozycje walk dla Przemysława Salety.

Przemysław Saleta zapowiedział, że kończy karierę sportową po ostatniej, wygranej walce z Andrzejem Gołotą, czy jednak zmieni zdanie kuszony kolejnymi ofertami?

Wicemistrz świata boksu amatorskiego z 2001 roku – Aleksiej Mazikin (18-9-2, 4 KO) – zgłosił chęć walki z Saletą, lata świetności ma on już jednak dawno za sobą więc oferta ta może nie byc zbyt kusząca.

Znacznie ciekawszą wydaje się oferta, którą przedstawił Oliver McCall (56-12, 37 KO), także ten gentelman ma najlepsze lata za sobą, ma on jednak także bardziej magnetyczne nazwisko. McCall, były mistrz świata wszechwag znany jest także jako pogromca Lennox’a Lewis’a. Co ciekawe Saleta i McCall skrzyżowali rękawice w przeszłości, i mimo dominacji Przemka w pierwszych trzech rundach (głównie za sprawą lewego prostego) McCall pojedynek wygrał w rundzie czwartej gdy Saleta nadział się na jego rękawicę.

Obaj panowie są jednak grubo po czterdziestce co może być argumentem przeciw tej walce, Saleta 45lat, McCall 48, jednak jak pokazał przemek nawet w tym wieku można utrzymać dobrą formę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *