Boks

Mkie Tyson czy W. Kliczko?

Były mistrz świata i najmłodszy bokser, który zodbył tytuły WBC,WBA i IBF w wieku dwudziestu lat a także jedyny, któremu udało się zunifikować owe tytuły, został zapytany jak wyglądałoby jego ewentualne starcie z ukraińskimi mistrzami, braćmi Kliczko.

Do ewentualnej walki stanąłby więc Mike Tyson (50-6, 44KO) z Witalijem (45-2, 41 KO) lub Władymirem (59-3, 51 KO). Wszyscy trzej panowie mają rekordy budzące respekt, a pojedynek Tyson’a z czasów jego najlepszej formy z jednym z braci Kloczko zapewne wzbudziłby ogromne zainteresowanie. Jako ze na starcie to nie ma szans warto się dowiedzieć co o takiej walce powiedział „żelazny Mike”:

„Szczerze mówiąc, trudno odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno wyszedłbym do ringu po to, by zrobić im krzywdę.”
Po czym dodał „prawda jest jednak taka, nawet jeśli nie chcemy w to uwierzyć, że wraz z upływem lat kolejni mistrzowie są coraz mocniejsi. Mimo że czasem nie ogląda się ich najlepiej. Są więksi, lepiej wyszkoleni, a dzisiejszy boks wygląda zupełnie inaczej niż za moich czasów.”
Mike zaznacze, że dzisiejsi bokserzy mogą być silniejsi – czasami także dzięki nielegalnym odżywkom, lepiej wyszkoleni technicznie lecz nie oznacza to, że lepiej ogląda się ich walki. Jak zaznaczył na koniec „Walka jest ciekawa tylko wtedy, gdy jeden i drugi facet chcą sobie zrobić krzywdę i wychodzą do ringu bez kalkulowania”

 

Jakie byłyby Wasze typy na taką walke?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *