MMA

Matt Mitrione zawieszony w UFC za ostre słowa do transgenderycznej zawodniczki MMA

Matt Mitrione, który zdawał się mieć przed sobą świetlaną przyszłość w UFC, narobił sobie kłopotów przez swój niewyparzony język. Zawodnik został ukarany zawieszeniem za swoje ostre słowa.

Federacja UFC zawiesiła kontrakt z Mattem Mitrione. Powodem zawieszenia były obraźliwe słowa kierowane w stronę Fallon Fox, transgenderycznej zawodniczki MMA, która do 30. roku życia była mężczyzną. Fallon Fox (2-0 MMA) wyznała niedawno, że przeszła operację zmiany płci i w przeszłości była mężczyzną. Od tego momentu zaczęły się dyskusje, jak interpretować podobny przypadek.

 

Matt Mitrione na temat Fallon Fox za te słowa został zawieszony przez władzę UFC.

 

 „On jest kłamliwym, chorym, socjopatycznym, obrzydliwym dziwadłem. Na dodatek dostał licencję dzięki której zgodnie z prawem może bić kobiety. To straszne. Powinieneś się wstydzić za siebie. Dla wszystkich wojowników to policzek, że ktoś taki jest traktowany podobnie jak my. Powinniśmy przeciwko podobnym praktykom protestować. Mam tylko nadzieję że niebawem któraś z kolejnych rywalek tak nakopie mu w d…, że zniknie raz na zawsze z tego sportu.”

 

Trudno nie zgodzić się że jest to niesprawiedliwie. 

Fallon Fox odpowiedziała Mattowi w ten sposób

 

„Matt Mitrione zrobił o wiele więcej niż zaprzeczanie słowom medycznych ekspertów, którzy uznali, że powinnam startować w MMA jako kobieta i zaatakował mnie personalnie jako zawodniczkę kobietę i istnienie ludzkie. Jego komentarze nie odzwierciedlają ducha naszego sportu, gdzie zawodnicy podtrzymują takie wartości jak szacunek i godność.” 

 

Zawieszenie jest bardzo kontrowersyjne ponieważ Joe Rogan i właścieniel UFC Dana White również w podobny sposób znani są z takich wypowiedzi. 

 

Matt Mitrione zawieszony!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *