MMA

Jon Jonse Pewny siebie przed walką z Sonnenem. Chcę przejść do wagi ciężkiej!

Jon Jones (17-1 MMA), który w sobotę 27 Kwietnia będzie bronił mistrzowskiego tytułu w wadze półciężkiej w walce której przeciwnikiem będzie Chael Sonnen (27-12-1 MMA), Jest bardzo spokojny i pewny, nie pokazuję że ten pojedynek jest dla niego jakoś specjalnie ważny..

W przeciwieństwie do jego oponenta który twierdzi, że Jones jest lepszy od Andersona Silvy i dla niego ten pojedynek jest bardziej wymagający i znaczący

 

„„Nie uważam, żeby Anderson Silva miał porównywalne umiejętności z Jonem Jonesem. Jones jest od niego zdecydowanie lepszy. Walka z nim to dla mnie większe wyzwanie niż pojedynki z Silvą, którego tłukłem dwukrotnie.” 

 

Akurat Chael Sonnen jest znany z tego, że robi dużo szumy przed swoimi walkami.

 

Jon Jones udzielił wywiadu dla portalu MMAjunkie.com w którym opowiada – o tym, że może zostać pierwszym zawodnikiem który obronił mistrzowski pas UFC w wadzę półśredniej 5 razy. „Bones” przyznał, ze jest to jego najważniejszy cel który już dawno sobie wyznaczył. Dotychczasowy rekord należący do będącego w Galerii Sław Tito Ortiza, któremu udawało się obronić ten tytuł czterokrotnie.

Jones właśnie tak zaplanował sobie dalszą karierę w której najpierw jako mistrz wagi półciężkiej który 5 razy obronił tytuł a co potem? No właśnie..

Otóż niepokonany od ośmiu pojedynków Amerykanin również ma nowy plan na swoją karierę. Tym planem ma być przejście do wagi ciężkiej i zmierzenie się z najlepszymi w tej dywizji min. Z Juniorem Dos Santosem, Antonio Silvą czy Cainem Valazquezem. Plan ciekawy tylko czy jest zdolny do zrealizowania? I czy tak widziałby to szef UFC Dana White?  W planach ma też zmierzenie się w pojedynku który ustawiłby go jako najlepszego zawodnika bez podziału na kategorię wagową. Amerykanin chcę bowiem stoczyć pojedynek w ustalonym limicie wagowym z Andersonem Silvą który dzierzy mistrzowski pas wagi średniej lub z mistrzem wagi półśredniej Georgesem St-Piere’em. Jednak Anderson Silva nie jest przekonany co do tego pojedynku i negatywnie wypowiada się co do zmiany kategorii wagowej. Twierdzi, że w klubie w którym trenują z nim min. Maldonado, Feijao czy Rogerio Noguira twierdzi, że „Oni są w jego kategorii, więc oni się nim zajmą”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *