MMA

Georges St-Pierre „Podziały na rundy w MMA są śmieszne”

Jeden z najlepszych zawodników na świecie. Obecny mistrz wagi półśredniej UFC – Georges St-Pierre przyznał, że podział walki na rundy jest dla niego śmieszny. I powrót do przeszłości czyli pierwsze galę UFC i PRIDE FC powiiny wrócić.

„Jest wiele rzeczy, które bym zmienił w tym sporcie,” stwierdził St- Pierre. „Po pierwsze chodzi o czas i rundy, których nie powinno być. Mówię poważnie… uważam, że podział na rundy to głupi pomysł. Jeśli chcesz zobaczyć, kto jest najlepszym zawodnikiem, pozwól im walczyć 15, albo 25 minut o mistrzostwo. Dlaczego staramy się wyglądać na siłę jak boks? Nie jesteśmy bokserami. Organizacje MMA wprowadziły podział na rundy aby być zaakceptowane jako sport. Myślę że jest to śmieszne. Wolałbym walczyć bez tego podziału i uważam, że byłoby to bardziej uczciwe i każdy by wtedy widział kto jest lepszy. Dajcie im walczyć.”

 

Pamiętamy Pierwsze gale UFC albo galę organizowane przez PRIDE FC które były jedyne w swoim rodzaju. Ciekawi zawodnicy, szybkie walki, efektowne zakończenia były częstym obrazkiem. Mieszanie zawodników z różnych sportów walk, kickboxingu, zapasów, karate, judo powodowało, że pojedynki były bardzo ciekawe.

Jednak jednym z największych powodów dla których taka zmiana jest niemożliwa to reklamy w przerwach pomiędzy rundami, Minutowa przerwa między walką wieczoru to niesamowicie drogi czas reklamowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *