MMA

Michał „Longer” Andryszak – Wywiad

Przedstawiamy wywiad z Michałem „Longer” Andryszakiem, 21 letnim zawodnikiem, który stoczył 11 walk, z czego wygrał 8. Wszystkie jego walki zakończyły się przed czasem.
Michał jest bez wątpienia jednym z najlepiej zapowiadających się młodych zawodników na polskiej scenie MMA. Będziemy bacznie śledzić jego dalsze losy

Filip Kaczmarek : Witaj, Michał standardowe pytanie, jak się czujesz ? Doskwierają Ci jakieś kontuzje ?
Michał Andryszak : Witam, czuje się rewelacyjnie obecnie przygotowuje sie do walki z Michałem Pukinem na Fighters Arenie 8. Forma rośnie i na szczęście kontuzje nie doskwierają.

 

Nie ukrywam że do wywiadu z Tobą musiałem się dobrze przygotować, zostałeś okrzyknięty „Największym talentem w Polskim MMA”. Zdajesz sobie sprawę że coraz więcej ludzi ogląda Twoje walki i kibicuje Ci ? Odczuwasz przez to jakąś presję ?

Michał Andryszak : Jestem szczęśliwy z tego faktu że coraz więcej fanów interesuje się moimi walkami, wsparcie ludzi jest bardzo ważne, ale czy odczuwam presje? Raczej nie, robię to dla siebie chce sobie coś udowodnić i to jest dla mnie najważniejsze. Wiadomo ze nie chciałbym zawieść kibiców ale nie odczuwam presji z tego powodu 

 

Tak jak pisałem wyżej, przygotowując się do wywiadu z Tobą, obejrzałem twoje ostatnie walki. Byłem pod wrażeniem, wygrana w 2 rundzie przez TKO, wygrana w 1 rundzie przez poddanie (Anaconda Choke) i długo tak wymieniać. Do czego zmierzam, wszystkie swoje wygrane pojedynki, kończyłeś przed czasem, jest to pewnego rodzaju taktyka by skończyć z rywalem jak najszybciej ? Czy po prostu szczęście i umiejętności tak dopisują że nie musisz czekać na decyzję sędziów ?

Michał Andryszak : To chyba jest spowodowane stylem mojej walki. Lubię dawać efektowne walki w których coś się dzieje. Czasami nie wychodzi mi to na dobre , przypłacam za to własnym zdrowiem a czasem nawet wynikiem walki. Taki młodzieńczy temperament….  Staram się coś z tym zrobić i walczyć bardziej rozsądnie. Czy mi się uda zobaczymy już na następnej walce 

 

Twój aktualny bilans wynosi 8 zwycięstw i 3 porażki. Bogusław Zawirowski był Twoim pierwszym rywalem, walkę przegrałeś. Myślisz o rewanżu z nim, by pokazać że jesteś lepszym zawodnikiem niż wtedy ?

Michał Andryszak : Debiutowałem dość szybko w wieku 18 lat z dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem do tego dopadła mnie grypa żołądkowa. Nie umniejszam tutaj zwycięstwa Bogusia ale nie byłem wtedy w najlepszej dyspozycji. Może na dobre mi to wyszło… Zmotywowałem się do większej pracy i teraz to procentuje.Co do rewanżu to chyba nie jest mi potrzebny. 

 

Swoją ostatnią walkę na WFC 4 przegrałeś przez poddanie z zawodnikiem z łotwy. Czy porażka Cię zmotywowała, czy wręcz odwrotnie?

Michał Andryszak : Walka z łotyszem najbardziej mnie boli. Nie byłem w tej walce sobą , dzień przed walką dotarły do mnie pewne informacje z życia osobistego które miały duży wpływ na moją dyspozycje. Chciałbym żeby doszło do walki rewanżowej z Nikitą bo wiem ze jestem w stanie spokojnie go pokonać.  

 

Wróćmy jeszcze na chwilę do twojej przeszłości, dość dużo pojawiało się informacji na temat zestawieniem walki Michał Andryszak vs. Krystian Kopytowski, gdyż oboje nazywani byliście młodymi, utalentowanymi zawodnikami. Do tej walki jednak nie doszło, czy gdybyś w dniu dzisiejszym dostał propozycję „Michał zawalczysz z Krystianem Kopytowskim, co Ty na to ?” jaka byłaby Twoja odpowiedź ?

Michał Andryszak : Odpowiedziałbym : Gdzie i kiedy. Jasne ze wziąłbym taką walkę. Chce być najlepszy a skoro fotel najbardziej obiecującego fajtera jest tylko jeden to ja chce na nim siedzieć.

 

Na dzień dzisiejszy wiemy że 25 maja zawalczysz na gali Fighters Arena 8, jak idą przygotowania?

Michał Andryszak : Tak jak już wspominałem wcześniej forma idzie w górę. Na pewno odwiedzę Warszawski Nastula Club gdzie będę mógł posparować z Polską czołówką wagi ciężkiej. Klimat tam jest naprawdę świetny i na pewno będę tam jeszcze nie raz gościem.

 

Twoim przeciwnikiem będzie Michał Pukin. Co powiesz o swoim przeciwniku, jesteś zadowolony z takiego zestawienia?

Michał Andryszak : Jak najbardziej. Jestem bardzo zadowolony że Fighters Arena daje mi możliwość walki z czołowymi zawodnikami z Polski. Michał jest na pewno niebezpiecznym przeciwnikiem. Jest bardzo silnym zawodnikiem który lubi bić z góry. Mam nadzieje ze damy świetną walkę. 

 

Michał Pukin ostatni swój pojedynek przegrał z człowiekiem który przerwał twoją dobrą passę zwycięstw. Czy w przypadku wygranej na Fighters Arena 8, chciałbyś się zrewanżować Jackowi Czajczyńskiemu?

Michał Andryszak : Raczej wolałbym walczyć z zawodnikami z zagranicy. Daliśmy z Jackiem dobrą walkę ale myślę ze każdy idzie swoją drogą i nasze ścieżki się już nie skrzyżują… Chociaż nigdy nic nie wiadomo:) Jeżeli propozycja będzie dobra to na pewno zgodzę się na taką walkę.

 

Ciekawi mnie Twój pomysł na zbliżającą się walkę ? Możesz zdradzić taktykę na ten pojedynek? Chyba Twoim takim firmowym znakiem jest wysokie kopnięcie, jakie dość często wykonywał Mirko CroCop, możemy się takich spodziewać ?

Michał Andryszak : Co do taktyki nie chce zdradzać szczegółów. Moje wysokie kopnięcia już każdy zawodnik dobrze zna i jest na nie przygotowany. Trzeba będzie wystawić inny arsenał a gwarantuje ze tego mi nie brakuje 

 

Na co dzień trenujesz w klubie Fighting Division Bydgoszcz pod okiem trenera Tomasza Krajewskiego. Do tej walki, także przygotowujesz się w swoim „gymie”, czy gdzieś indziej ? Zdradzisz nazwiska swoich sparingpartnerów ?

Michał Andryszak : Jeżeli chodzi o inne kluby to jak już wspominałem na pewno będzie wyjazd do Nastula Club. A tam czekają na mnie : Paweł Nastula, Daniel Omielańczuk, Janek Błachowicz oraz wielu innych świetnych zawodników którzy mogą nieźle skopać mi dupę. 

 

Dość regularnie występujesz na galach Fighters Arena, można było cię zobaczyć na galach pod numerem 4, 5 i 6. Masz jakiś dłuższy kontrakt podpisany z włodarzami tej gali, czy po prostu dostajesz takie propozycję i przyjmujesz je na bieżąco ?

Michał Andryszak : Tak współpraca z Fighters Areną układa się bardzo dobrze i jestem z niej bardzo zadowolony. Co do kontraktu to porozmawiamy o tym przy następnym wywiadzie. Myślę ze wtedy będę mógł powiedzieć dużo więcej 😉

 

Jeśli byś otrzymał propozycję od KSW czy MMA Attack przyjąłbyś?

Michał Andryszak : Nie chce wybiegać w przyszłość. Póki co walczę regularnie dla FA. Co będzie później to zobaczymy 

 

Otrzymujesz jakieś oferty z za granicy? Gdzie będziemy cię mogli zobaczyć po Fighters Arena w Bełchatowie? Czy skupiasz się tylko na walkach w organizacji Marcina Jesiotra

Michał Andryszak : Ofert spoza naszego kraju jest bardzo mało a nawet prawie w ogóle ich nie ma. Póki co mam gdzie walczyć w Polsce i to w dobrych warunkach więc jakoś się tym nie martwię.  

 

Ostatnie pytanie żeby Cię za bardzo nie męczyć. Jaki jest Twój cel ? Gdzie zmierzasz i akurat dlaczego tam ?

Michał Andryszak : Chyba jak każdy zawodnik chciałbym kiedyś wejść na deski oktagonu UFC. Jest to taka Liga Mistrzów MMA. Czy to się uda pokaże czas. Na szczęście mam go całkiem dużo.

Jakieś ostatnie słowa do fanów i osób które jeszcze Cię nie znają ?

Michał Andryszak : Na najbliżej FA udowodnię ze ostatnia porażka to był przypadek. Pokaże kawał dobrego MMA. Korzystając z okazji chciałbym podziękować marce: Criminal 13 która wspiera mnie na każdym kroku, zawsze mogę na nich liczyć co zdarza się teraz bardzo rzadko. Pozdrawiam chłopaków z Criminala : Pawła, Kubixa,Grubego, Siwego i wszystkich o których zapomniałem. Duże podziękowania należą się też : łukaszowi Zaborowskiemu który czuwa nade mną z batem na treningach i dba żebym zawsze dał z siebie wszystko na treningach. Duży wkład też ma moja dziewczyna Laura która dba o moje posiłki oraz żebym w nocy nie podżerał słodyczy. Dziękuje wam wszystkim oraz pozdrawiam wszystkich fanów RingBoks 

 

Serdecznie dziękujemy za wywiad. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w zbliżającej się walce. Mamy nadzieję że porozmawiamy jeszcze nie raz, np. przy najbliższej okazji po walce 25 maja. 
Jeszcze raz powodzenia!

Wywiad dla RingBoks.pl prowadził Filip Kaczmarek. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *