MMA

Jan Błachowicz podpisał umowę z WSOF. Zmierzy się z Anthonym Johnsonem?

Najlepszy polski zawodnik wagi półciężkiej, Jan Błachowicz podpisał kontrakt z amerykańską organizacją World Series of Fighting. Właścicielem organizacji jest legendarny kickboxer, Ray Sefo. Błachowicz najprawdopodobniej będzie najbliższym przeciwnikiem Anthonego Johnsona (15-4)

 

Wczoraj mówiło się głośno o sprowadzeniu Anthonego Johnsona (15-4) na KSW. Bowiem na swoim portalu społecznościowym zawodnik zamieścił informację że nie może doczekać się kolejnego pojedynku. Odpisał mu właściciel federacji KSW Martin Lewandowski. W treści wiadomości wyraził zainteresowanie i zachwyt przyszły pojedynkiem Jonsona. Do rozmowy dołączył się pewnie użytkownik który zapytał Martina czy „Rumble” to kolejny rywal Błachowicza (17-3), Martin odpowiedział „może nim być”.

Wszyscy po tej konwersacji byli przekonani, że Anthony Jonson będzie przecinkiem Janka na KSW. Jednak dziś otrzymaliśmy informację że Jan Błachowicz, podpisał umowę z World Series of Fighting. Właścicielem jest legenda K-1, Ray Sefo. Cóż nie mamy wątpliwości, że Janek w ocktagonie stoczy pojedynek właśnie z Anthonym Johnsonem.

 

Zapowiada się bardzo ciekawie. Johnson od ostatniego starcia z Vitorem Belfortem (22-19) na UFC 142, wygrywał 5 razy z rzędu. Jego przeciwnikami byli między innymi David Branch (12-3) który również biję się w tej organizacji, D.J. Linderman (13-5) (przyszły przeciwnik Michała Kity (14-6)), który został znokautowany przez „Rumble”. A także ostatni pojedynek w wadzę ciężkiej z Andreiem Arlovskim (19-10), który wygrał przez decyzje.

Antony Johnson w UFC stoczył 11 pojedynków (7 wygrał, 4 przegrał) Co ciekawe nie został on zwolniony za słabe pojedynki. Przyczyną rozwiązania kontraktu z UFC było to, że Johnson miał częste problemy z wagą.

Jan Błachowicz również jest niepokonany od 5 pojedynków. Jego przeciwnikami byli: Toni Valtonen (26-15), Rameau Thierry Sokoudjou (14-10), Mario Miranda (14-6), Houston Alexander (14-9) i Goran Reljić (11-4)

 

Janek jest bardzo rozpoznawalny w USA, jest częstym i nim głośno w programie MMA Inside. Ray Sefo wyraził również chęć na pozyskanie Mameda Khalidowa (26-4)

Zapowiada się bardzo ciekawa walka. Czy Janek poradzi sobie w octagonie.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *