MMA

UFC ON FX 8: Constantinos PhIlippou i Jacare Souza w rozpisce!

Oprócz Vitora Belforta i Luke Rockholda w karcie walk na UFC UFC ON FX 8 która odbędzie się 18 maja 2013 w hali Arena Arena Jaragua w mieście Jaragua del Sul w Brazylii. Znaleźli się dwaj bardzo dobrzy fighterzy.

Będzie to starcie w wadze średniej, w której zmierzą się Constantinos Philippou (12-2 MMA, 5-1 UFC) i były mistrz organizacji Strikeforce, Ronaldo „Jacare” Souza (17-3 MMA, 0-0 UFC). Philippou ostatnio sensacyjnie pokonał faworyzowanego Tima Botescha który przez wielu uznany była za faworyta tej walki po zwycięstwie nad Hectorem Lombardem. Cypryjczyk nie dał jednak szans Boetschowi, pokonując go przez TKO. Philippou ostatnią porażkę odniósł trzy lata temu. Podczas debiutu w UFC wypunktował go Nick Catone. Po tej porażce zanotował 5 wygranych z rzędu.

Ronaldo Souza to dwukrotny złoty medalista zawodów ADCC. Za sobą ma pojedynek o pas mistrzowski organizacji Dream z Gegardem Mousasim. Z którego jednak nie wyszedł zwycięsko. Souza był posiadaczem pasa w wadze średniej Strikeforce. Którego zdobył przez w walce z Timem Kennedym.
Później udało mu się obronić pas mistrzowski. W walce, z Robbim Lawlerem duszeniem zza pleców. Potem stracił go na rzecz Luka Rockholda. Brazylijczyk od czasu straty pasa mistrzowskiego w 2011 r. zanotował komplet zwycięstw, wszystkie w ubiegłych dwunastu miesiącach. Najpierw poddał Bristola Marunde, następnie na deski posłał Dereka Brunsona i na koniec ponowie odklepał kimiurą Eda Hermana. Dwie ostatnie walki zakończyły się już w pierwszych rundach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *