MMA

UFC 161 – Przedsmak emocji

15 czerwca w Winnipeg w Kanadzie odbędzie się gala UFC 161. Oto kilka znakomitych nazwisk które wystąpią na tej gali. Zapowiada się ciekawe widowisko.

Walką wieczoru będzie pojedynek  o tymczasowy tytuł UFC w wadze koguciej pomiędzy mistrzem Renanem Barao (30-1) i Eddiem Winelandem (20-8-1) Po nieobecność pełnego mistrza Dominicka Cruza, będzie to już druga obrona tymczasowego tytułu w wykonaniu Brazylijczyka.

 

Najzabawniejszy człowiek w UFC – Pat ,,HD” Barry (8-5) również zmierzy się na UFC 161 Shawnem ,,Savage” Jordanem (14-4).  Pomimo średniego rekordu można liczyć na wielkie widowisko ze strony popularnego Patta Barrego który trenuję z Mirko „Cro Copem” Filipovicem.

 

UFC potwierdziło także starcie byłego mistrza Pride i Strikeforce Dana Hendersona (29-9) z byłym mistrzem UFC Rashadem Evansem (17-3-1) Obaj zawodnicy przegrali swoje ostatnie pojedyneki, Handerson przegrał przez decyzję z Lyoto Machidzidą a Evans uległ na punkty Antonio Rogerio Nogueirze. Dlatego wynik tego starcia będzie miał bardzo duże znaczenie dla obu panów. Wspomniany wyżej Nogueira będzie miał szanse zrewanżować się Mauricio „Shogunowi” z porażkę z 2005 roku na gali Pride w Saitamie. Kiedy to Rua pokonał po emocjonującym pojednyku swojego rodaka. Obecnie jednak to młodszy z braci Nogueira wydaje się być w Faworytem tego starcia biorąc pod uwagę bilans ostatnich walk. 

 

Antonio Rogerio Nogueira: „Nigdy nie wybierałem sobie przeciwników. Zawsze brałem walki, które mi proponowano. Szanuję Shoguna i będzie to dla mnie zaszczyt, móc ponownie się z nim zmierzyć. Chcę walczyć z pierwszą 5-tką mojej kategorii. Kto wie, może dostanę szansę walki z Jonem Jonesem?”

 

Można powiedzieć, że w UFC robi się coraz ciekawiej. na gali zobaczymy również pojedynek Tyron Woodley (11-1) vs. Jake Shields (27-6-1) a także  Stipe Miocic (9-1) vs. Soa Palelei (18-3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *