MMA

The Ultimate Fighter 17: Team Jones vs Team Sonnen – odcinek 5

W tym tygodniu Team Jones był odpowiedzialny za wybór zawodników do kolejnej walki. Z Team’u Jones’a do ringu wyszedł Robert „Bubba” McDaniel, przeciwnik to Kelvin Gastelum z Team’u Sonnen’a.
Trener Jones uzasadnia swój wybór stwierdzeniem, że Kelvin wydawał się być najsłabszym ogniwem z całej grupy zawodników Sonnen’a

Kelvin od początku jest stawiany na przegranej pozycji, lecz Bubba walczył będzie pod dodatkową presją, jeden z zawodników z jego grupy zmaga się z kontuzją więc najlepiej dla Team’u gdyby nie został wybrany do następnej walki, aby to zagwarantować Bubba musi wygrać i utrzymać kontrolę przy Team’ie Jones.

 

Czas więc na walkę:

 

TEAM JONES’ ROBERT “BUBBA” MCDANIEL (20-6) VS. TEAM SONNEN’S KELVIN GASTELUM (4-0)

Sędzia Chris Tagnoni

 

Runda pierwsza – Klevin szybko obala przeciwika, ktory nie daje się długo utrzymać w parterze i ponownie przenosi walkę do stójki. Kelvin drugi raz sprowadza walkę do parteru zajmując dominującą pozycję Bubba zmienia to na swoją korzyść i tak przez część walki mamy do czynienia ze zmianami pozycji dominującej między zawodnikami.

Bubba pracuje nad dźwignią na łokieć, z której nic nie wychodzi, następnie próba dosiadu i przejścia do pleców ale Kelvin ponownie zdołał się uwolnić, dojść do pozycji dominującej, której ponownie nie potrafi utrzymac.

Runda druga – zawodnicy zaczynają od wymiany w stójce. Po nieudanej akcji Bubb’y ląduje on na plecach, jednak szybko przejmuje kontrolę nad walką w parterze, prubuje nawet duszenia, jednak nieskutecznie.

Walka odbywa się teraz w parterze, polega na wymianie pozycji dominującej gdyż żaden z zawodników nie potrafi jej skutecznie utrzymać. Chael Sonnen przez większość rundy wygląda na zmartwionego obrotem spraw.

Kelvin prubuje duszenia, tym razem kontroluje ciało przeciwnika zapinając klamrę nogami, i zakłada duszenie z za pleców.

 

Kelvin wygrywa przez poddanie – duszenie z za pleców w rundzie drugiej.

Team Sonnen przejmuje kontrolę i wskazuje następną walkę w której Tor Troeng zmierzy się z Josh’em Samman’em z Team’u Jones.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *