Przejdź do treści
Strona główna » Światowa czołówka boksu: kto obecnie króluje w każdej kategorii wagowej?

Światowa czołówka boksu: kto obecnie króluje w każdej kategorii wagowej?

  • przez

Boks to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie, a w każdej kategorii wagowej można spotkać niezwykle utalentowanych zawodników. Obecnie istnieje wiele wspaniałych bokserów, którzy królują w swoich kategoriach wagowych i są uznawani za najlepszych w swoim fachu. W tym artykule omówimy, którzy zawodnicy są uważani za najlepszych w poszczególnych kategoriach wagowych.

Kategoria wagowa półciężka (175 funtów)

Królem w kategorii wagowej półciężkiej jest obecnie Artur Beterbiev z Rosji. Jest on niepokonanym mistrzem świata wagi półciężkiej federacji IBF i WBC. Beterbiev ma na swoim koncie 16 zwycięstw, z których 16 zakończyło się przed czasem.

Kategoria wagowa ciężka (powyżej 200 funtów)

Królem w kategorii wagowej ciężkiej jest obecnie Anthony Joshua z Wielkiej Brytanii. Joshua jest jednym z najpopularniejszych bokserów na świecie i ma na swoim koncie 24 zwycięstwa, z których 22 zakończyło się przed czasem. Joshua posiada tytuły mistrza świata federacji WBA, IBF i WBO.

Kategoria wagowa półśrednia (147 funtów)

Królem w kategorii wagowej półśredniej jest obecnie Terence Crawford z USA. Crawford ma na swoim koncie 37 zwycięstw, z których 28 zakończyło się przed czasem. Posiada tytuły mistrza świata federacji WBO i WBC.

Kategoria wagowa lekka (135 funtów)

Królem w kategorii wagowej lekkiej jest obecnie Teofimo Lopez z Hondurasu. Lopez jest niepokonanym mistrzem świata federacji IBF, WBO i WBA. Ma na swoim koncie 16 zwycięstw, z których 12 zakończyło się przed czasem.

Kategoria wagowa piórkowa (126 funtów)

Królem w kategorii wagowej piórkowej jest obecnie Emanuel Navarrete z Meksyku. Navarrete ma na swoim koncie 34 zwycięstwa, z których 29 zakończyło się przed czasem. Posiada tytuł mistrza świata federacji WBO.

Kategoria wagowa kogucia (118 funtów)

Królem w kategorii wagowej koguciej jest obecnie John Riel Casimero z Filipin. Casimero ma na swoim koncie 30 zwycięstw, z których 21 zakończyło się przed czasem. Posiada tytuł mistrza świata federacji WBO.

Kategoria wagowa musza (112 funtów)

Królem w kategorii wagowej muszej jest obecnie Kenshiro Teraji z Japonii. Teraji jest niepokonany i ma na swoim koncie 18 zwycięstw, z których 10 zakończyło się przed czasem. Posiada tytuł mistrza świata federacji WBC.

Kategoria wagowa mini musza (105 funtów)

Królem w kategorii wagowej mini muszej jest obecnie Pedro Taduran z Filipin. Taduran ma na swoim koncie 16 zwycięstw, z których 11 zakończyło się przed czasem. Posiada tytuł mistrza świata federacji IBF.

W każdej kategorii wagowej można znaleźć wielu utalentowanych bokserów, ale tylko ci, którzy potrafią połączyć swoją siłę z techniką i strategicznym myśleniem, osiągają szczyty sukcesu w ringu. Królowie w każdej kategorii wagowej, którzy zostali wymienieni powyżej, to zawodnicy, którzy osiągnęli najwięcej w swoich karierach i zasłużyli na to, by być uznawani za najlepszych bokserów w swoich kategoriach wagowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *